Veckobrev vecka 19 o 20

Veckobrev vecka 19 och 20

 

Hejsan alla!

Vilken härlig intensiv vecka vi haft! Det har varit fullt med roliga aktiviteter och vi har trots vädret också hunnit med att varit ute mycket. Vi efterlyste babymonitorer och vi har faktiskt fått in två st. Tack!

På måndag har vi det första medlemsmötet kl. 19.00 i den nya formen vi kom överens om på årsmötet. Välkomna!

Den 18:e maj firar vi Förskolans dag med att ha Barnens dag, på Sörgården med en massa roliga aktiviteter. På eftermiddagen med start kl. 17.15 hoppas vi att ni alla familjer kommer och tar med er något att äta, så har vi en gemensam sommarfest tillsammans. Det sägs att värmen är på väg tillbaka så vi hoppas på en varm dag och kväll!

 

Inge Carlsson
inge.carlsson@sorgardenforskola.com

 

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *